راهنمای خرید جاروبرقی

امروزه جاروبرقی را می توان در هر منزلی پیدا کرد، چرا که امروزه دیگر جاروبرقی های مدرن جای جارو های دستی را گرفته اند و کمتر کسی علاقه به استفاده از جارو های دستی را دارد، اما اگر قصد خرید جاروبرقی دارید اما در میان برند های مختلف گراه شده اید اما نمیدانید که چه جاروبرقی ای بخرید و سوال جاروبرقی چی بخریم در ذهن شما مطرح است می توانید در مقاله راهنمای خرید جاروبرقی با ما همراه باشید و با بهترین جاروبرقی های موجود در بازار آشنا شوید.

 

هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • برای خرید یک جاروبرقی خوب با قیمت مناسب اولین و مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کنیم قدرت موتور جاروبرقی و یا همان میزان مکندگی جارو است.
 • کمترین قدرت موتور 1600 وات و بیشترین قدرت موتور 2500 وات برای مصرف خانگی است.
 • ویژگی دیگری که هنگام خرید بد نیست به آن توجه کنیم میزان مصرف انرژی آن است.
 • جاروبرقی به عنوان وسیله ای که ممکن است بارها در طول هفته و ساعت ها در طول روز برای سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگیرد هر چه میزان مصرف انرژی کمتری داشته باشد یقینا قبض برق ارزان‌تری را در پی دارد.
 • قابل حمل بودن و سبکی جاروبرقی از دیگر ویژگی های مثبتی است که بهتر از جارو برقی که انتخاب میکنید داشته باشد.
 • هنگام خرید حتما از فروشنده بخواهید تا جارو را برای شما امتحان کند تا میزان صدا را بسته به تشخیص خودتان تجربه و انتخاب کنید و در این زمینه صرفا به گفته فروشنده مبنی بر بی صدا بودن دستگاه اعتماد نکنید.

جاروبرقی خوب چی بخریم؟ کلیک  کنید

سوال بسیار خوبی پرسیدید. با اینکه انتخاب یک جاروبرقی بر اساس معیار های افراد متفاوت است، اما نکات به خصوصی وجود دارند که در هنگام خرید جاروبرقی حتما باید به آنها دقت نمایید. برخی از مهم ترین نکات هنگام انتخاب یک جاروبرقی خوب عبارتند از:

 • بودجه ای که برای خرید جاروبرقی در نظر گرفته اید.
 • قدرت و مکش جاروبرقی
 • گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش دستگاه
 • ظرفیت جاروبرقی

میزان پولی را که می خواهید در بلند مدت برای خرید جاروبرقی هزینه کنید را محاسبه نمایید:

این استدلال وجود دارد که از نظر مالی جاروبرقی بدون کیسه کی تواند در مقایسه با جاروبرقی کیسه دار به صرفه تر باشد اما دلیل آن چیست و چرا چنین چیزی را بیان کردند و دلیل آن چیست؟

 • همانطور که قبلا هم خاطرنشان گردید یکی از ویژگی های جاروبرقی های کیسه دار تعویض کسیه آن است و این می تواند در بلند مدت هزینه های زمانی و مالی زیادی را در اثر تعویض دوره ای آن برای مصرف کننده به بار آورد.
 • از این رو می توان جاروبرقی های بدون کیسه را منبعی برای ذخیره هزینه های زمانی و مالی در نظر گرفت.
 • اما در طرف مقابل تعویض فیلتر جاروبرقی های بدون کیسه هزینه ای است که در نظر خیلی از افراد پنهان می ماند.
 • دلیل آن هم این است که این جاروبرقی ها به دلیل فاقد کیسه بودن دارای فیلتر های قدرتمند و با نفوذ پذیری بسیار کم در برابر ذرات گرد و غبار هستند که این عامل باعث می شود در بلند مدت این فیلترها کارایی خود را از دست دهند و شما را ملزم می کند هر چند وقت یکبار عمل تمیزکاری فیلترها را انجام داده و یا در صورت امکان تعویض آنها را تعویض نمایید.

انتخاب جاروبرقی خود را بر اساس میزان قدرت و کشش آن انجام دهید.

به طور کلی جاروبرقی های کیسه دار دارای قدرت مکش به مراتب بالایی هستند و این حالت برای مناطقی از منزل که دارای فرش ضخیم و پرزدار می باشند و یا آن دسته از افرادی در منزل خود از حیوانات خانگی استفاده می کنند، می تواند بسیار مفید باشد. اما اگر شما از جاروبرقی فقط برای سطوح سخت استفاده می نمایید لازم نیست از این جاروبرقی ها استفاده نمایید، در همین راستا در این بخش از راهنمای خرید جاروبرقی باید توجه به خصوصی به قدرت مکش جاروبرقی خود داشته باشید.

 •  اگر ما از جاروبرقی های کیسه دار استفاده می کنید و با مکش پایین آن مواجه شدید نگران نباشید.
 • این اتفاق در بیشتر موارد به دلیل پر بودن ظرفیت کیسه آن بوده و لازم است تا تخلیه گردد .
 • پس سفارش آی پی امداد به شما این است تا حد امکان و به صورت دوره ای کیسه جاروبرقی خود را چک کرده و در صورت پر بودن آن را تخلیه نموده و یا در صورت معیوب بودن آن را تعویض نمایید.

هنگام خرید به طول سیم جاروبرقی دقت فرمایید !

اگر از دسته افرادی هستید که دوست ندارید هنگام جارو کردن مدام سیم برق را جابجا کنید تا به محل مورد نظرتان نزدیک تر شود هنگام خرید حتما به طول سیم برق جارو توجه لازم را داشته باشید. طول سیم جاروبرقی به طور استاندارد حدود 2تا 3 متر است که با جست وجوی بیشتر در بازار ممکن است جاروبرقی با طول سیم 4 متر نیز پید اکنید.

از آن جایی که کاربری جاروبرقی ها محدود به سطح فرش، موکت و سرامیک نمی شود، داشتن لوازم جانبی و برس های مختلف برای تمیزی شیارها و بخش های دور از دسترس مبلمان نیز از جمله نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.

جاروبرقی با کیسه بخریم یا بدون کیسه ؟

در این بخش از مقاله راهنمای خرید جاروبرقی به این نکته مهم میپردازیم که جاروبرقی با کیسه بخریم یا بدون کیسه؟ این سوالیست که خیلی از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. اینکه جاروبرقی های پاکت دار بهترند یا بدون پاکت.

خوب است بدانید که این دو ویژگی ملاک برتری یکی بر دیگری نیست و هر کدام از آنها طرفداران و مخالفانی دارند. اما این شما هستید که با در نظر گرفتن شرایط ویژه خود بهترین انتخاب را برای خود رقم می زنید. در ادامه مطلب به توضیح و بررسی ویژگی های انتخاب جاروبرقی کیسه دار و بدون کیسه خواهیم پرداخت:

از بین جاروبرقی های مخزن دار و پاکت دار کدام یک آسیب کمتری به محیط زیست میزنند؟

به طور کلی جاروبرقی ها این خصوصیت را دارند تا کمترین آسیب زیست محیطی را به به محیط پیرامون خود وارد.نماید. زیرا طراحی آنها به گونه ای انجام.شده است که قابلیت جذب مواد زائد را داشته و نمیتوانند خاصیت دافعه آن مواد را داشته باشند.

 • اگر خود پاکت جاروبرقی را یک زباله در نظر بگیریم، میتوان گفتجاروبرقی های پاکت دار زباله بیشتری تولید میکنند.
 • اما به این نکته نیز باید توجه کرد که پاکت های جاروبرقی به نسبت مخزن ها دیر تر پر میشوند و در مدت زمان بیشتری آشغال ها را در خود نگه میدارند.
 • اما پس از هر بار استفاده از جاروبرقی های مخزن دار و به محض پر شدن مخزن باید آن ها خالی نمایید.

آیا گرد و غبار باعث تداخل در سیستم تنفسی شما می شود؟ 

غالبا این توصیه برای کسانی که از بیماری های تنفسی مانند آسم رنج می برند، وجود دارد که از جاروبرقی های کیسه دار استفاده نمایند. این به دلیل برخورداری اکثر کیسه ها از مواد ویژه ای است که قابلیت ذخیره سازی ذرات را در راندمان بالا هوا فراهم می سازد.

 • همانطور که گفته شد اکثر جاروبرقی های کیسه دار دارای فیلترهای با توان گنجایش ذرات در راندمان بالا می باشند.
 • اما با این حال قابلیت اضافه کردن لایه محافظتی اضافی به این فیلتر ها وجود دارد تا افرادی نسبت به سلامتی خود حساس می باشند از آن استفاده نمایند.

گرد و غبار خارج شده از تخلیه کیسه جاروبرقی به مراتب کمتر از تخلیه جاروبرقی های بدون کیسه می باشد.

زمانی که ظرفیت جاروبرقی های بدون کیسه محدود می شود افرادی که حساسیت ویژه ای به گرد و غبار دارند بیشتر در معرض آلرژن ها قرار می گیرند.

تخلیه جاروبرقی های مخزن دار یا بدون کیسه وقت گیر است

مزیت جاروبرقی های کیسه دار در مقایسه با نوع بدون کیسه آن این است که می توان آنها را در هر زمان تخلیه کرد ولی این برای جاروبرقی های بدون کیسه صدق نمی کند و شما بعد استفاده ملزم به تخلیه آن هستید تا بتوانید در دفعه بعدی از آن به نحو.مطلوب استفاده نمایید.

 اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به تخلیه کیسه جاروبرقی اهمیتی قائل نیستید بهتر است از جاروبرقی های بدون کیسه استفاده نمایید. تخلیه نکردن به موقع کیسه آسیب های جدی به جاروبرقی شما وارد میکند.

در انتخاب جاروبرقی به این نکته دقت کنید که چه مدت زمانی میخواهید از آن استفاده نمایید

نکته قابل تامل در خصوص جاروبرقی های بدون کیسه در این است که اگر خواهان افزایش مدت زمان ماندگاری و بالا بردن کارایی آن هستید باید به طور منظم فیلتر آن را تعویض نمایید.

این در حالی است که جاروبرقی های کیسه دار نیاز به نظارت کمتری دارند و نگهداری ساده تری دارند.

بهترین برند جاروبرقی موجود در بازار کدام است؟ الجی، بوش، زیمنس، سامسونگ، دوو و… کدام؟

اکنون که با امکانات و ویژگی های گوناگون جارو برقی ها آشنا شده اید، بهتر است با انواع برند های مطرح بازار جهانی نیز اشنا شوید. در این بخش ما مهم ترین نکات و ویژگی های جاروبرقی های مدرن و به روز برند های متفاوت از جمله بوش، الجی، سامسونگ، دوو و … را بررسی خواهیم کرد.

راهنمای خرید جاروبرقی بوش

شرکت بوش از تولیدکنندگان معتبر لوازم‌خانگی برقی کوچک و بزرگ در دنیا است که سالیان متمادی به‌عنوان یکی از بهترین برندها در سراسر جهان معرفی‌شده است.

 • توان مکش جاروبرقی های بوش بسیار بالا و قدرتمند می باشد.
 • طراحی های منحصر به فرد این کمپانی در کنار کیفیت بالای آن همواره چشمگیر بوده است .
 • بهره‌گیری از فیلترهای بهداشتی در جاروهای بوش مانع خروج گردوخاک از دستگاه شده و هوا را آلوده نمی‌کند.
 • صدای کم، سهولت استفاده و سهولت حمل از دیگر ویژگی های حائز اهمیت جاروبرقی های این برند می باشد.

راهنمای خرید جاروبرقی ال جی

برند ال جی که یکی از بهترین و پر مخاطب ترین برندهای تولیدکننده لوازم خانگی می باشد، جاروبرقی های با کیفیت و کارآمدی به بازار عرضه می کند.

 • طراحی بدنه ی جاروهای ال جی بسیار ساده و کاربردی ست و جنس مواد به‌کاررفته در این دستگاه باعث شده است نگاه مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.
 • ال جی شرکتی معتبر در زمینه‌ی تولید لوازم‌خانگی برقی است که دستگاه‌های متنوعی به بازار جهانی عرضه کرده است و مشتریان و علاقه‌مندان زیادی در سراسر جهان دارد.

راهنمای خرید جاروبرقی کنوود

برند ژاپنی کنوود، تولیدکننده انواع رادیو آماتورها، تلویزیون‌ها، کولرها،جاروبرقی ها، دستگاه‌های های-فای و بسیاری از تجهیزات صوتی می‌باشد.

 • یکی دیگر از تولیدات این کمپانی مشهور جاروبرقی ها می باشد ،جاروبرقی هایی که با قدرت مکش فوق العاده ای که دارد ریزترین آشغال ها و ذرات روی زمین را پاکسازی می کند.
 • صدای کم و طراحی زیبای این برند باعث شده است همواره در میان لیست برتر نام این برند بدرخشد.

راهنمای خرید جاروبرقی سامسونگ

شرکت کره ای سامسونگ تولیدکننده انواع لوازم خانگی برقی از قبیل تلویزیون ، یخچال و فریزر،ماشین ظرفشویی، لباسشویی و جاروبرقی می باشد.

 • جاروبرقی های تولید شده توسط این برند کارآمد و با کیفیت می باشد و از این رو توانسته است در لیست برتر قرار بگیرد.
 • این برند محبوب یکی از موفق ترین و محبوب ترین برندها نزد مردم جهان میباشد.
 • جاروبرقی های سامسونگ پر قدرت و کم صدا می باشند و حمل آنها به خاطر وزن معقولی که دارد راحت و آسان است.

راهنمای خرید جاروبرقی فیلیپس

تولیدات این شرکت، جای هیچ نگرانی برای خریداران باقی نمی‌گذارد چرا که فیلیپس سالهاست به تولید لوازم‌خانگی برقی کوچک و بزرگ مشغول است . در سراسر جهان طرفداران و خریداران خود را راضی نگه‌داشته است.

 • جاروبرقی های این برند با مکش بالایی که دارند ریزترین غبار و آشغال را از زمین پاکسازی می کند.
 • گارانتی محصولات فیلیپس نقطه ی مثبت دیگری است که قوت قلب را برای همراهانش به ارمغان آورده است.

راهنمای خرید جاروبرقی پاناسونیک

شرکت پاناسونیک سال‌ها در تولید و عرضه انواع لوازم برقی از جمله لوازم برقی خانگی و صوتی تصویری فعالیت داشته> ضمن ارائه محصولاتی که همواره نوآوری و کیفیت به همراه داشته‌اند . موفق به جلب رضایت مصرف‌کنندگان این حوزه میشود . جاروبرقی های پاناسونیک دارای مکش فوق العاده ، وزن و صدای کم و طراحی های بسیار زیبا هستند.

راهنمای خرید جاروبرقی دلونگی

گروه دلونگی ، یکی از مشهورترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در اروپا، مستقر در شهر ترویزو ایتالیا است.

 • این برند که امتحان خود را به خوبی پس میدهد جاروبرقی هایی منحصر به فرد با توان و مکش بالا تولید می کند که کوچکترین ذرات را یافت است و زمین را از وجود هرگونه غبار و پرزهای اضافی فرش و… پاک می کند.
 • جاروبرقی های دلونگی کارآمد و سبک بوده و بهترین همراه برای هر خانه ای می باشد.

راهنمای خرید جاروبرقی دوو

جاروبرقی های شرکت دوو از طراحی همه‌پسندی برخوردار هستند > به‌واسطه رنگ‌های مختلفی که برای آن در نظر گرفته شده به‌راحتی می‌تواند نیاز سلایق مختلف را پوشش دهد. توان موتور جاروبرقی های این برند بسیار بالا می باشد و صدای کمی دارند. طراحی های منحصر به فرد این برند نگاه همگان را به خود جذب کرده است.

راهنمای خرید جاروبرقی بکو

بکو شرکت تولیدکنندهٔ لوازم خانگی ترکیه‌ای می باشد که در سال ۱۹۶۷ در استانبول تأسیس شد. این شرکت در تولید جاروبرقی تبحری ویژه دارد . به طوری که توان و قدرت موتور در این جاروبرقی ها بالا می باشد . سایز آنها متناسب است یعنی نه بزرگ است که جاگیر باشد و نه آنقدر کوچک که آسیب پذیر باشد! جاروبرقی های بِکو با وجود قدرت و مکش بالا آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.

راهنمای خرید جاروبرقی زیمنس

زیمنس شرکتی آلمانی می باشد که در زمینه ی تولید لوازم خانگی از سال 1847 فعالیت داشته است . این شرکت در زمینه تولید جاروبرقی های با توان و قدرت بالا بسیار موفق بوده > امتحان خود را به خوبی پس داده است. صدای کم، سهولت استفاده و سهولت حمل از دیگر ویژگی های حائز اهمیت جاروبرقی های این برند می باشد.

 

خلاصه مقاله راهنمای خرید جاروبرقی 

 • اصلی ترین چیزی که در هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه شود >انتظارات و خواسته های شما از آن محصول است . به همین علت اولین چیزی که در انجام این خرید باید به آن توجه خواسته و انتظارات شما است.
 • علاوه بر آن چیز دیگری که باید به آن توجه کردن قیمت مورد نظر شما است . چرا که اهمیت بسیاری دارد که بدانید چه قیمتی برای خرید مد نظر شما است.
 • و در آخر سعی کنید تا خرید خود را از فروشگاه های معتبری انجام دهید که فروش خود را ضمانت می کنند.
مدیر سایت
ارسال دیدگاه