تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم در چیست؟

تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم در چیست؟

وجود دستگاه‌های تهویه مطبوع در هر محیطی ضروری است. کولر گازی وسیله‌ای است که به تنظیم دما، رطوبت و کیفیت هوا در هر فضایی مانند خانه شما کمک می‌کند. یک تهویه مطبوع مرکزی معمولاً دارای دو جزء است: یک واحد کندانسور/کمپرسور در فضای باز و یک کویل اواپراتور داخلی. واحدهای داخلی و خارجی با هم کار می‌کنند تا هوای خانه شما را خنک و مرطوب کنند که در آرامش کامل راحت باشید و استراحت کنید. این دستگاه‌های بی‌نظیر توسط برندهای متنوعی تولید و عرضه می‌شوند که جنرال گلد یکی از آن‌هاست. این برند محصولات سرمایشی و گرمایشی مطلوبی را در مدل‌های متنوعی تولید می‌کند. این برند مشهور چینی با ارائه محصولات و کولرهای گازی با کیفیت، توانسته است طیف وسیعی از افراد را به عنوان مشتری جلب کند که بتوانند از برترین امکانات و هوای خنک و گرم در هر محیطی استفاده نمایند. همان گونه که گفتیم این برند معروف و محبوب مدل‌های بیشماری را برای کولر گازی ارائه داده است که ما در این مقاله مدل دلتا و پلاتینیوم را در نظر داریم. تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم از جمله مواردی است که مخاطبان ما خواستار بررسی آن بودند و در این مقاله قصد داریم سوالات شما را پاسخ دهیم.

 

تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم در چیست؟

 

مزایای کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم

کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم مزایای بسیاری از جمله بهبود کیفیت هوای داخل خانه و خواب بهتر در ماه‌های گرم تابستان را ارائه می‌دهند. این دستگاه‌ها به کاهش آلرژن‌ها مانند ذرات گرد و غبار، موی حیوانات خانگی، هاگ‌های کپک و سایر آلاینده‌های موجود در هوا که می‌توانند آسم را تشدید کنند یا آلرژی ایجاد کنند، کمک می‌نمایند. به علاوه رطوبت اضافی را از بین می‌برند که به جلوگیری از مشکلات مربوط به رطوبت مانند رشد کپک یا بوی کپک کمک می‌کنند. علاوه بر این، این دستگاه‌های تهویه مطبوع مناسب می‌توانند با خنک کردن کارآمدتر خانه و ثابت نگه داشتن دما در طول روز به شما در صرفه جویی در قبض انرژی کمک نمایند. با این وجود شاهد تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم می‌باشیم که در ارائه مدل‌های مختلف تشکیل شده‌اند. در ادامه این مطلب از فروشگاه آذین کالا به بررسی کولرهای گازی جنرال گلد و تفاوت دلتا و پلاتینیوم می‌پردازیم.

 

۱) تفاوت دلتا و پلاتینیوم از نظر کلاس آب و هوایی

کولرهای گازی سری دلتا سیستم‌های با کیفیتی هستند که کلاس آب و هوایی در آن‌ها T1 می‌باشد. این کلاس آب و هوایی نشان از مناطق نیم گرمسیر یا همان معتدل و مرطوب می‌باشد. معمولا بازه دما در این مناطق تا حدود ۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌رود بنابراین، این مناطق زمستان بسیار سرد و سنگین و یا تابستان بسیار سوزناک و گرم را تجربه نمی‌کنند بلکه در آن‌ها آب و هوا معتدل است مانند شهرهایی همچون؛ تهران، اراک، قزوین و … . بنابراین اگر در این مناطق زندگی را به سر می‌برید لازم است یکی از کولرهای گازی سری دلتا را خریداری نمایید. برخلاف کولرهای گازی دلتا، کولرهای گازی پلاتینیوم دارای مدل‌هایی برای منطق آب و هوایی T3 نیز می‌باشد. کلاس آب و هوایی T3 نشان از مناطق بسیار گرم و حاره‌ای می‌باشد که تابستان‌هایی بسیار سوزان و گرم را تجربه می‌کنند و زمستان در این مناطق بسیار سرد نیست. دمای هوا در این مناطق در حد ۶۰ درجه بالا می‌رود که در ساعاتی از روز امکان خروج از منزل بسیار سخت می‌شود مگر در مواقعی که ضروری و لازم باشد. برخی از مدل‌های کولرهای گازی سری پلاتینیوم مجهر به کلاس آب و هوایی T3، برای مناطق و شهرهای جنوبی کشور طراحی شده‌اند تا از میزان گرمای تاقت‌فرسا در محیط خانه یا محل‌ کار بکاهند. شهرهایی از جمله؛ اهواز، خرمشهر، بوشهر و … دارای این کلاس آب و هوایی می‌باشند. بنابراین یک تفاوت دلتا و پلاتینیوم ، تنوع در کلاس‌های آب و هوایی آن‌ها است.

 

تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم در چیست؟

 

 

۲) ظرفیت‌های موجود در کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم

یکی از موارد مهم در هنگام خرید کولر گازی، دقت به ظرفیت‌های متناسب با فضای داخلی شما می‌باشد. کولرهای گازی جنرال گلد دلتا در ظرفیت‌های ۱۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰ و ۳۰۰۰۰ تولید و عرضه شده‌اند و در فروشگاه آذین کالا نیز موجود می‌باشند. این بازه ظرفیت بنابه به هر سایزی امکان استفاده از این کولر گازی را در فضاهایی با متراژ ۲۵ تا ۷۰ متر مربع را ایجاد می‌کند. بنابراین از کولرهای گازی جنرال گلد دلتا در محیط‌هایی مانند پذیرایی، سالت جلسات و … استفاده می‌گردد. اما کولر گازی جنرال گلد پلاتینیوم در ۵ ظرفیت مختلف شامل؛ ۹۰۰۰، ۱۲۰۰۰، ۱۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰ و ۳۰۰۰ توسط این کمپانی تولید شده‌اند. پس از این دستگاه‌ها می‌توانید در محیط هایی با متراژ ۱۲ تا ۷۰ متر مربع استفاده نمایید. پس یک تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم ، تنوع در سایزها و ظرفیت‌های مختلف است که با توجه به متراژ امکان خرید آن‌ها فراهم می‌گردد.

 

۳) تفاوت در کمپرسور

کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم هر دو از کمپرسور روتاری بهره‌مند هستند با این تفاوت که کمپرسور در کولر گازی جنرال گلد دلتا ساخت تایلند و از برند HIGHLY می‌باشد اما در کولرهای گازی جنرال گلد پلاتینیوم، کمپرسور از برند GMCC و ساخت کشور چین است. دیگر تفاوت دلتا و پلاتینیوم که مدل‌های معتبر از کولرهای گازی جنرال گلد هستند، تفاوت در کشور سازنده و برند کمپرسور آن‌ها می‌باشد.

 

۴) تفاوت دلتا و پلاتینیوم از نظر قابلیت اینورتر

کولرهای گازی جنرال گلد سری دلتا مجهز به قابلیت اینورتر هستند که با وجود آن، موتور با دور ثابت کار نمی‌کند بلکه کمپرسور در صورت رسیدن به دمای مورد نظر، دور خود را کم نمی‌نماید. با این وجود هربار نیاز به شوک الکتریکی جهت روشن شدن نبوده و مصرف انرژی با وجود این قابلیت پایین می‌آید. این نوع کمپرسورهای اینورتردار حرارت پایینی داشته و صدای کمتری تولید می‌کنند. اما کولر گازی جنرال گلد پلاتینیوم دستگاهی با کمپرسور بدون اینورتر است که موارد فوق در آن به‌کار نرفته است پس انرژی بیشتری را مصرف می‌کند و صدای بیشتری نیز نسبت به دلتا تولید می‌نماید. تفاوت دلتا و پلاتینیوم در نوع کمپرسور اینورتر نیز می‌باشد.

 

تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم در چیست؟

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی تفاوت کولر گازی جنرال گلد دلتا و پلاتینیوم پرداختیم و در مواردی که تفاوت داشتند، موارد را کاملا شرح دادیم. آذین کالا همواره آماده خدکت رسانی به شما کاربران و مشتریان عزیز می‌باشد. امیدواریم از این مقاله استفاده کرده باشید و برایتان مفید واقع شود.

marged
ارسال دیدگاه